ראשי / צרכנות / שומרים על המצבר
שומרים על המצבר

Please enter banners and links.

כשם שלא נתאים מכסה קטן לסיר גדול, כך גם לא נתאים מצבר בעל כוח קטן מדיי לרכב משפחתי גדול. כך שיש מצבר בגדלים שונים ובעלי קיבולת שונה. כדי לדעת מהו המצבר המתאים לרכב שלכם, יש צורך להתייעץ עם חשמלאי מקצועי. פעולה זו תמנע מכם היווצרות של תקלות מיותרות ברכב.

 

מחליפים את המצבר

 

מצבר 72 אמפר אינו מתאים לכל רכב, אך בעלי רכבים שיש להם מצבר זה צריכים להיות ערניים לסימני הגסיסה שלו. כך שבבוא העת הם יוכלו לגשת לחשמלאי ולהחליף את המצבר. כמו כן, במהלך כל 3 או 4 שנות האחריות שיש על המצבר, חשוב לבצע בדיקה תקופתית שלו. מומלץ לבצע את הבדיקה בכל רבעון. יש להוציא בזהירות את המצבר תוך הקפדה על כללי זהירות מתאימים (לבישת בגדי מגן, הרחקת חומרים דליקים). לאחר מכן, חשוב לבחון את קופסת המצבר: האם יש עליה סדקים? האם אתם מבחינים בכבלים קרועים?

 

מכינים את המצבר לקראת התקופה החמה

 

המצברים הישראליים מותאמים לאקלים החם. בתקופות של יוני-יולי-אוגוסט לא רק אנחנו סובלים מהחום, גם המצבר אינו מסוגל לעמוד בכל העומס, ולכן חשוב לנקוט בכמה צעדים משמעותיים כדי להתכונן לגל החום:

  • לבדוק את המצבר אצל מומחה – כבר בחודש מאי תוכלו לקחת את הרכב לחשמלאי רכב מקצועי כדי לבדוק את המצבר. אם יש בכך צורך, החשמלאי יוסיף מים מזוקקים למצבר שלכם אשר יגיעו עד לגובה של 3 מילימטרים.
  • לצמצם צריכה – נכון, לא תמיד אפשר לנסוע ברכב בשיא החום ללא מזגן. אך אם אינכם יכולים להתפשר על המזגן, נסו לצמצם בצריכתם של רכיבים אחרים: האזינו פחות לרדיו וכבו את ה-GPS אם אין בו באמת צורך.
  • להתניע את הרכב – הקיץ הוא זמן לחופשות ובילויים. בתקופה זו אתם נעדרים רבות מהבית, כי החלטתם לטוס לחופשה בארצות הברית או באיטליה. אך אל תשכחו שכשאתם נעדרים מהבית הרכב שלכם עומד לבדו בחנייה, ועמו גם המצבר העומד לו ללא התנעה. כדי לא לפגוע בפעילותו של המצבר, חשוב לבקש משכן או מחבר טוב להתניע אותו מדי פעם בפעם.
  • לחסוך בפעילות המנוע – גם אם עצרתם את הרכב לרגע כי אתם מחכים לחבר שירד אליכם מביתו או לאישה אשר הלכה לקנות משהו קטן בסופר, רחמו על המנוע וכבו אותו. כך תוכלו להעמיס פחות על המצבר ולתת לו לנוח מעט.

מביאים את המצבר עד הבית

 

ישנם חשמלאים מקצועיים המציעים שירותי מצבר.org.il  בזכות השירות האיכותי הזה תוכלו לחסוך בפעילותו של המצבר, ובמקרים לא מעטים זהו הפתרון הטוב ביותר עבור רכב שעומד ללא ניע בגלל מצבר ששבק חיים. אז אם יש לכם מצבר שעומד למות, זה הזמן לפנות לחשמלאי רכב מנוסה ומומחה אשר יעניק לרכב שלכם חיים חדשים.

 

 

(Visited 316 times, 3 visits today)
שתף